Cieszyn: zawaliła się część budynku dawnego przedszkola

Polska
Cieszyn: zawaliła się część budynku dawnego przedszkola
Ochotnicza Straż Pożarna Cieszyn - Boguszowice
Na miejscu pracuje blisko 40 strażaków

- Budynek dawnego przedszkola w Cieszynie-Boguszowicach, który jest adaptowany na dom mieszkalny, częściowo zawalił się w sobotę po południu. Właściciel obiektu wykluczył, by ktoś był w środku - podał kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej straży pożarnej.

- Podczas prac w obiekcie prawdopodobnie doszło do uszkodzenia fundamentów, co doprowadziło do pęknięcia ściany oraz zawalenia się w niektórych miejscach stropu. Właściciel poinformował, że w momencie zdarzenia wewnątrz nie było nikogo. Policjanci wykluczyli też, by mogli tam przebywać bezdomni - powiedział Szalbot.

 

 

ZOBACZ: Zawaliło się rusztowanie. Dwóch pracowników rannych

 

Pracuje blisko 40 strażaków

 

Jak poinformował, strażacy zabezpieczają miejsce katastrofy. Na miejscu jest ich blisko 40. Jest tam m.in. specjalistyczna grupa ratownicza z Jastrzębia-Zdroju z psem. - Chodzi o definitywne wykluczenie obecności osób wewnątrz - powiedział.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Intensywne opady w Małopolsce i woj. podkarpackim. Nawet do 50 mm deszczu

 

Budynek dawnego przedszkola jest dwukondygnacyjnym, podpiwniczonym obiektem o wymiarach 10 na 20 m. Szalbot powiedział, że z uwagi na podjęte działania nieprzejezdna jest lokalna ul. Kościelna.

ac/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze