Praca na biegunie czeka na chętnych

Biznes
Praca na biegunie czeka na chętnych
Wikimedia.org/Adam Nawrot
Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie

Trwa nabór uczestników 43. Wyprawy Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Instytut Geofizyki PAN do 25 listopada przyjmuje oferty od m.in. geofizyków, meteorologów, informatyków, mechaników i konserwatorów, ale również kucharzy i administratorów.

Wyprawa odbędzie się sezonie 2020/2021. Grupa zimująca w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund wyjedzie z kraju w czerwcu 2020 r. Powrót zaplanowany jest na lipiec 2021 r. Druga grupa osób, które zostaną zatrudnione przez IGF PAN, będzie pracowała jedynie w okresie letnim i wróci do Polski we wrześniu 2020 r.

 

Poszukiwani: geofizyk, meteorolog, informatycy...


W ramach grupy całorocznej do pracy zostanie przyjęty m.in. geofizyk, który dodatkowo może mieć doświadczenie w elektronice. Poszukiwany jest także meteorolog z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW oraz specjalista ds. monitoringu środowiska lub hydrochemik zaznajomiony z pracą w laboratorium chemicznym, w obsłudze chromatografu jonowego oraz w pracy w terenie. Kolejne stanowisko przygotowano dla informatyka z doświadczeniem w zakresie administrowania systemów Linux/Windows i teleinformatyce oraz łączności internetowej.

 

ZOBACZ: Rencista z porażeniem mózgowym prowadzi warzywniak. Sąsiedzi masowo wykupują towar


W wyprawie weźmie też udział mechanik, który musi umieć obsługiwać agregaty prądotwórcze i silniki wysokoprężne. Swoją ofertę może zgłosić również konserwator z doświadczeniem w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz napraw i konserwacji instalacji sanitarnych, elektrycznych i konstrukcyjnych.


W skład grupy letniej wejdzie pracownik techniczny o umiejętnościach obejmujących roboty ogólnobudowlane, stolarkę, elektrykę, hydraulikę i mechanikę. Przyjęty zostanie też asystent terenowy z doświadczeniem zimowym, górskim i motorowodnym. Stanowisko administratora stacji obejmie osoba znająca język angielski, doświadczona w zakresie administracji biurowej i obsługi ruchu turystycznego.

 

Pierwszy na wyprawę wyruszy kucharz


Jedynym członkiem ekipy, która wyjedzie nieco wcześniej, niż pozostali członkowie wyprawy, będzie kucharz. Kandydat, który pomyślnie przejdzie kwalifikację na tę posadę opuści Polskę już na przełomie kwietnia i maja 2020r. Pracę otrzyma także asystent kucharza z praktyką w żywieniu zbiorowym.


Dodatkowym atutem osób ubiegających się o wszystkie stanowiska będzie posiadanie patentów motorowodnych i zaświadczeń ukończenia wszelkiego rodzaju kursów medycznych - np. z zakresu pierwszej pomocy lub ratownictwa. Na plus liczone będzie doświadczenie terenowe, w szczególności zimowe górskie. Przydatne będą wszelkiego rodzaju uprawnienia i umiejętności związane z obsługą instalacji elektrycznych (SEP) i urządzeń mechanicznych (np. transporterów PTS, dźwigów HDS, ciągników). Mile widziani będą kandydaci uzdolnieni i sprawni technicznie, a dodatkowo np. wyposażeni w uprawnienia spawalnicze. Pożądana jest znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego.


Oferty należy przesyłać na adres rekrutacja43@igf.edu.pl do 25 listopada. Informacje dotyczące kwestii formalnych można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Geofizyki PAN.

 

ZOBACZ: "To czasem jest uciążliwe". Andrzej Duda o zakazie handlu w niedzielę

 

Umowy o pracę na czas określony

 

Rozmowy kwalifikacyjne rozpoczną się w grudniu 2019 r. Wybrane osoby będą musiały przejść badania lekarskie, w tym badania psychologiczne. Od marca do maja potrwają szkolenia i kursy specjalistyczne. Z zakwalifikowanymi uczestnikami 43. Wyprawy Polarnej IGF PAN podpisywane będą umowy o pracę na czas określony.

grz/ PAP Nauka w Polsce
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie