Nietrzeźwy 15-latek za kierownicą. Spowodował kolizję i uciekał przed policjantami

Polska
Nietrzeźwy 15-latek za kierownicą. Spowodował kolizję i uciekał przed policjantami
zdj. ilustracyjne/Pixabay/Arembowski
Nastolatek został szybko zatrzymany

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 15-latek zatrzymany przez policję w Złotowie (wielkopolskie). Nastolatek spowodował kolizję. Na widok policyjnego radiowozu wspólnie z pasażerem próbował jeszcze uciekać pieszo.

Jak tłumaczył w piątek podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie (wielkopolskie), do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem.

 

- Kilkanaście minut po godzinie 22 mieszkańca Złotowa zaniepokoił pisk opon i odgłos odjeżdżającego z dużą prędkością auta, a po chwili ogromy trzask dochodzący z okolicy ul. Szpitalnej. Złotowianin powiadomił więc oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Na miejsce skierowany został patrol policjantów z Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki i na pobliskim parkingu funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena - tłumaczył Forecki.

 

PRZECZYTAJ: Uciekł przed policjantami w pole kukurydzy. W samochodzie zostawił dzieci

 

Jak dodał, "tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach palonej gumy. W samochodzie funkcjonariusze zauważyli też uszkodzoną karoserię".

 

Forecki wskazał, że w samochodzie siedziało dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu próbowali uciekać.

 

Nastolatek próbował oszukać policjantów

 

- Policjanci szybko jednak ich zatrzymali i zaczęli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Wyraźnie pijany 15-latek początkowo zaczął tłumaczyć policjantom, że to nie on kierował (...). Stwierdził też, że karoseria była już uszkodzona znacznie wcześniej. Policjanci nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń - podkreślił policjant.

 

Forecki zaznaczył, że ustaleni w sprawie świadkowie oraz uszkodzony znak drogowy w pobliżu osobowego volkswagena nie potwierdziły wersji nastolatka. Ponadto, jak się okazało w wyniku policyjnych czynności, 15-letni mieszkaniec powiatu pilskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

Nastolatek za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie