Dokończą sezon piłkarski z 1939 r. "Zmierzą się kluby, które przed wojną stanowiły o sile futbolu"

Polska
Dokończą sezon piłkarski z 1939 r. "Zmierzą się kluby, które przed wojną stanowiły o sile futbolu"
Stowarzyszenie Krzewienia Sportowego Patriotyzmu "Niezwyciężeni"

80 lat temu rozpoczęły się ostatnie przedwojenne mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Wybuch wojny przerwał rozgrywki, a zawodnicy zamiast sportowych trykotów przywdziali wojskowe mundury. Mistrzostwa pozostały nierozstrzygnięte. Symboliczne dokończenie sezonu piłkarskiego z 1939 roku odbędzie się w sobotę na stadionie Polonii Warszawa.

- Zrobimy to wraz z klubami, które wówczas stanowiły o sile naszego futbolu - powiedział Maciej Żurawski, były kapitan reprezentacji Polski, 5-krotny mistrz Polski i najskuteczniejszy strzelec Wisły Kraków w historii występów klubu w europejskich pucharach.

 

ZOBACZ: Ze studia na stadion. Prowadząca "przeniosła się" na oczach widzów z Warszawy do Monachium


Na głównej płycie stadionu Polonii Warszawa oraz na boisku bocznym w sobotę rywalizować będą drużyny Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, Pogoni Lwów, AKS Chorzów, Warty Poznań, Cracovii Kraków, Polonii Warszawa, Garbarnii Kraków, Lechii Gdańsk i Pogoni Kraków. To właśnie te drużyny w 1939 r. walczyły o tytuł mistrza Polski.


Zespoły będą złożone z piłkarzy z dwóch roczników - 2010 i 2008. W sumie około 350 uczestników.

 

WIDEO: W turnieju zagrają piłkarze z dwóch roczników - 2010 i 2008.

  
Jest to jedyny w pełni darmowy turniej w Polsce. Uczestnicy mają zapewnione pełne wyżywienie, transport do i z Warszawy, nocleg, a każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz upominki.


Na stadionie nie zabraknie atrakcji dla kibiców. Odbędą się konkursy, wystawy, krótki koncert, a wszyscy otrzymają darmowy poczęstunek.  Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Krzewienia Sportowego Patriotyzmu "Niezwyciężeni".

 

grz/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie