Tragedia na budowie marketu. Jedna osoba zginęła, trzy zostały ranne

Polska
Tragedia na budowie marketu. Jedna osoba zginęła, trzy zostały ranne
zdj. ilustracyjne/ Wikipedia/WrS.tm.pl
Trzech pozostałych poszkodowanych mężczyzn trafiło do szpitala

Jedna osoba zginęła, a trzy inne zostały ranne w wypadku, do którego doszło w Nowym Koniku w powiecie mińskim - poinformował st. asp. Marcin Zagórski z mińskiej policji. Jak wyjaśnił, na budowie marketu zwalił się strop budowanej hali.

Jak powiedział asp. Zagórski, policjanci z Mińska dostali sygnał o wypadku w czwartek około godz. 14.50. - Podczas budowy jednego z marketów zwalił się strop budowanej hali - poinformował.

 

Wyjaśnił, że do tragedii doszło, kiedy pięciu mężczyzn przenosiło po stropie element konstrukcyjny powstającej hali. - Ten strop po prostu w pewnym momencie się pod nimi zawalił - wyjaśnił. - Jeden mężczyzna został przygnieciony elementami tego stropu - dodał asp. Zagórski.

 

PRZECZYTAJ: Tragedia na budowie w Gliwicach. Jeden mężczyzna zginął, drugi jest ranny

 

Mężczyznę próbowano reanimować

 

- Kiedy dotarły do niego służby, był nieprzytomny. Podjęto reanimację, ale niestety na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu - powiedział policjant.

 

Jak dodał, trzech pozostałych poszkodowanych mężczyzn trafiło do szpitala. - Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział. 

 

- Teraz na miejsce udaje się prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, która będzie prowadziła czynności dochodzeniowe - dodał.

emi/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze