Dzieci postraszyły mężczyznę zabawkowym pistoletem. 69-latek zmarł

Świat
Dzieci postraszyły mężczyznę zabawkowym pistoletem. 69-latek zmarł
Google Maps
Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna doznał rozległego zawału serca

Chłopcy, bawiący się na boisku sportowym w austriackim Rankweil, przeszkadzali mieszkającemu w pobliżu 69-latkowi. Kiedy podszedł do dzieci, by zwrócić im uwagę na zbyt duży hałas, jedno z nich postanowiło nastraszyć go zabawkowym pistoletem. Mężczyzna upadł na ziemię, a po chwili już nie żył.

Mężczyźnie przeszkadzał hałas dobiegający z boiska, obok którego mieszkał. Postanowił upomnieć bawiących się na nim dwóch nastolatków. Chłopcy nie zamierzali jednak przerywać zabawy, między nimi a mężczyzną wywiązała się sprzeczka.

 

Rzucał w nich patykami, oni je odrzucili

 

Według lokalnych mediów, mężczyzna miał rzucać w stronę chłopców patykami, lecz nie trafił. Ci odpowiedzieli tym samym.

 

W pewnym momencie jeden z chłopców (obaj w wieku 12 i 13 lat) postanowił nastraszyć dorosłego i wyjął zabawkowy pistolet. Kiedy wymierzył go w kierunku mężczyzny, ten uznał, że ma do czynienia z prawdziwą bronią. Przerażony upadł na ziemię.

 

Chłopcy wezwali pomoc i pozostali nie miejscu, czekając na pogotowie i policję, której wyjaśnili, co się stało. 

 

ZOBACZ: Wybuchowa lekcja chemii. Rannych dziesięcioro uczniów i dwie nauczycielki

 

Mężczyzna doznał rozległego zawału serca


Przybyły na miejsce lekarz pogotowia, potwierdził zgon 69-latka. Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok wykazała, że doznał rozległego zawału serca. Mężczyzna prawdopodobnie od dawna zmagał się z poważną chorobą serca.


Mieszkańcy niewielkiego Rankweil na zachodzie Austrii są wstrząśnięci dramatem. Nie wiadomo, czy chłopcy poniosą jakiekolwiek konsekwencje. W myśl austriackiego prawa nieletni w wieku poniżej 14 lat nie mogą odpowiadać karnie.

grz/ml/ hna.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie