Dramatyczne zdarzenie przed sądem. Mężczyzna podpalił się po niekorzystnym wyroku

Polska
Dramatyczne zdarzenie przed sądem. Mężczyzna podpalił się po niekorzystnym wyroku
Google Street View
Nie ma informacji o motywach mężczyzny. Nie rozmawiał z policjantami.

49-letni mężczyzna podpalił się w czwartek przed sądem w Świdniku (Lubelskie). Odwieziono go do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja rozpoczęła wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Policja w Świdniku została zawiadomiona przez świadka, że przed miejscowym sądem podpalił się człowiek. - Policjanci z patrolu, którzy dotarli do niego, dogasili płonącą odzież, którą mężczyzna zdołał z siebie zrzucić, a następnie udzielali mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia – powiedziała asp. Elwira Domaradzka z komendy policji w Świdniku.

 

Mężczyzna, którym okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Wólka, został zabrany do szpitala. - Obrażenia, których doznał nie zagrażają jego życiu – zaznaczyła policjantka.

 

ZOBACZ TEŻ - Trzy pożary w godzinę. Policja szuka podpalacza

 

Nieznane motywy 

 

Policja, pod nadzorem prokuratury, rozpoczęła wyjaśnianie jak doszło do podpalenia i jakimi motywami kierował się mężczyzna. - Wszystkie okoliczności będą badane. Będą przesłuchiwani świadkowie, zabezpieczymy monitoring. Obecnie nic nie możemy powiedzieć o jego motywach, jak przyjechali policjanci, to nic im nie przekazał, nie rozmawiał z nimi – dodała Domaradzka.

 

Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, do tak desperackiego kroku mężczyznę mogło pchnąć niekorzystne dla niego rozstrzygnięcie sądowe.

msl/ RMF FM, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie