Areszt dla mężczyzny, który miał seksualne wykorzystać swoją 6-letnią córkę

Polska
Areszt dla mężczyzny, który miał seksualne wykorzystać swoją 6-letnią córkę
Zdjęcie ilustracyjne, fot. BO SG
43-letni Daniel K. to instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku

43-letni Daniel K. został aresztowany na dwa miesiące po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzut doprowadzenie jego 6-letniej córki do "innych czynności seksualnych". Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Daniel K. to instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku.

- 43–letniemu Danielowi K. ze Słupska przedstawiono zarzut z art. 200 par. 1 kk, czyli za tzw. zły dotyk, inne czynności seksualne, w stosunku do jego małoletniej córki - poinformował we wtorek prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński.


Do przestępstwa, o które jest podejrzany ojciec 6-latki, miało dochodzić w okresie od stycznia 2018 r. do lipca 2019 r.

 

ZOBACZ: Niemcy: mężczyźni wykorzystywali seksualnie własne dzieci. Najmłodsze miało 11 miesięcy


- Przysłuchany w charakterze podejrzanego Daniel K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. Podejrzany skorzystał z uprawnienia i złożył zażalenie na tę decyzję - podał Nierebiński.

 

Daniel K. to instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku


Prokurator zaznaczył, że nic nie wskazuje, by podejrzany przejawiał zarzucane mu zachowania w miejscu pracy. Daniel K. to instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku.


Z uwagi na charakter sprawy prokuratura nie informuje, kto złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie ujawnia też szczegółów dotyczących postępowania, w tym wykonywanych i zaplanowanych czynności.

 

ZOBACZ:Nauczyciel taekwondo zgwałcił 12-latkę. Rodzice wierzyli, że nauczy dzieci, jak się bronić


Za dopuszczenie się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej lub doprowadzenie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania grozi od 2 do 12 lat więzienia.

grz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze