Wypadek autokaru we Francji. 33 osoby ranne, wśród nich wielu obcokrajowców

Świat
Wypadek autokaru we Francji. 33 osoby ranne, wśród nich wielu obcokrajowców
Reuters
Autokar miał pokonać trasę Paryż-Londyn

33 osoby zostały ranne, w tym cztery ciężko, w wypadku autobusu na północy Francji na autostradzie A1 w departamencie Sommy. Autokar należący do firmy Flixbus przewrócił się na bok - poinformowała lokalna prefektura, nie podając szczegółów. Podróżowali nim również obcokrajowcy.

Na 33 pasażerów, 29 zostało lekko poszkodowanych. Na miejscu szybko pojawiło się 10 karetek pogotowia. Najciężej ranni zostali przetransportowani do szpitali w Amiens, Montdidier, Péronne i Saint-Quentin. 

 

Lżej poszkodowanym udzielano pomocy na miejscu. 

 

Według lokalnego dziennika "Le Courrier Picard" autobus zjechał z zakrętu i uderzył w barierkę, po czym przewrócił się na bok.

ZOBACZ: Zderzenie autobusu i audi pod Ostrołęką. Jedna osoba nie żyje, kilkunastu poszkodowanych

 

Autokar miał pokonać trasę Paryż-Londyn. Do wypadku doszło ok. godz. 11:50 na odcinku autostrady łączącym miasta Amiens i Saint-Quentin. Podróżowali nim również cudzoziemcy, ale początkowo nie podawano ich narodowości.  

 

Późnym popołudniem lokalna prefektura potwierdziła, że wśród rannych byli obcokrajowcy. Oficjalnie podano, że autokarem podróżowali obywatele: Francji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii, Australii, Mauritiusa, Japonii i Sri Lanki. 

 

WIDEO: Do wypadku doszło na odcinku autostrady łączącym miasta Amiens i Saint-Quentin

Zjazd z autostrady został zamknięty. Ruch na A1 w departamencie Sommy przez wiele godzin był utrudniony. Sytuacja unormowała się dopiero wczesnym wieczorem. 

ac/grz/ PAP, "Sudpresse", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie