Tusk będzie miał najwyższą emeryturę w Polsce

Polska
Tusk będzie miał najwyższą emeryturę w Polsce
Wikipedia.org/European People's Party
Donald Tusk był najdłużej urzędującym premierem w III RP

Donald Tusk będzie miał najwyższą emeryturę w Polsce. Świadczenie obecnego szefa Rady Europejskiej będzie wynosić 30 tys. zł – donosi w sobotę "Super Express”.

Gazeta podaje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił, że najwyższa emerytura w Polsce wynosi obecnie 22,4 tys. zł. "SE" zapowiada, że wkrótce rekord ten zostanie pobity przez Donalda Tuska, który od stycznia 2019 r. – jak informuje "Super Express" - dostaje 140 tys. pensji miesięcznie.

 

"Były premier otrzyma gigantyczną emeryturę z Unii Europejskiej, a do tego dojdzie mu świadczenie z Polski. W sumie emerytura Tuska będzie wynosić ok. 30 tys. zł" – podaje "SE".

 

PRZECZYTAJ: Tusk bez konkurencji w wyborach na przewodniczącego EPL

 

Polityczne dokonania

 

Donald Tusk jest współzałożycielem Platformy Obywatelskiej i jej przewodniczącym w latach 2003–2014. W latach 2007–2014 był prezesem Rady Ministrów. W ostatnich latach rządzenia Platforma podniosła wiek emerytalny kobiet i mężczyzny, tłumacząc to trudną sytuacją demograficzną w kraju.

 

Tusk jest osobą, która najdłużej sprawowała urząd premiera w III RP. W 2014 r. rozpoczął pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

 

emi/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie