Sprawa 39 ciał w ciężarówce. Areszt i zarzuty dla kolejnych osób

Świat
Sprawa 39 ciał w ciężarówce. Areszt i zarzuty dla kolejnych osób
AP
Aresztowani są podejrzani o współodpowiedzialność za śmierć 39 osób.

Lokalna policja prowincji Ha Tinh na północy Wietnamu aresztowała w piątek dwóch ludzi jako podejrzanych o współodpowiedzialność za śmierć 39 osób, których zwłoki znaleziono w ubiegłym tygodniu w ciężarówce w Anglii - przekazały wietnamskie władze. Natomiast brytyjska policja poinformowała o postawieniu zarzutów zabójstwa innemu mężczyźnie w tej samej sprawie.

23-letniemu Eamonowi Harrisonowi brytyjskie służby postawiły 39 zarzutów zabójstwa, udział w przemycie ludzi oraz pomoc w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. Podobnie jak kierowca ciężarówki, którego zatrzymano tego samego dnia, kiedy odkryto ciała, pochodzi on z Irlandii Północnej.

 

- W tej chwili uważamy, że ofiary są obywatelami Wietnamu i jesteśmy w kontakcie z rządem wietnamskim. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z wieloma rodzinami w Wietnamie i Wielkiej Brytanii, i sądzimy, że zidentyfikowaliśmy rodziny niektórych ofiar - przekazał Tim Smith z policji w hrabstwie Essex.

 

Wietnamskie władze badają problem przemytu ludzi

 

Policja wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego przemytu ludzi w następstwie zgłoszenia przez około 10 rodzin zaginięcia ich bliskich, o których los zaczęły się one obawiać po opublikowaniu wiadomości o makabrycznym znalezisku.

 

ZOBACZ TEŻ: Ciała znalezione w ciężarówce w Anglii. Ofiary mogły zamarznąć

 

26 października wietnamski premier Nguyen Xuan Phuc zarządził zbadanie problemu przemycania ludzi po tym, gdy brytyjska policja podała, że przynajmniej niektórzy zmarli w ciężarówce mogli być przybyszami z Wietnamu.

 

Strona brytyjska współpracuje w tej sprawie z wietnamską dyplomacją.

zdr/wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie