"Dość z tym piractwem". Premier zapowiada zmianę przepisów drogowych

Polska
"Dość z tym piractwem". Premier zapowiada zmianę przepisów drogowych
Polsat News
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada zmianę przepisów drogowych.

- Jestem gorącym zwolennikiem, aby wprowadzić bardzo surowe kary dla piratów drogowych po to, żeby zapewnić większe bezpieczeństwo na drogach - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że budżet jest w dobrym stanie. - Nie potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, a obwodnic, rond, przejść dla pieszych i świateł. Taki program wdrażamy i zaproponujemy po powołaniu rządu - mówił.

- W rozpoczynającej się kadencji, oprócz zmian w infrastrukturze, wdrożymy rozwiązania, które ograniczą ryzykowne zachowania na drogach. Będziemy dążyć do wyeliminowania piratów drogowych z naszych dróg i zapewnienia bezpieczeństwa przede wszystkim najmniej chronionym uczestnikom ruchu drogowego - mówił premier w rozmowie z portalem wp.pl.

 

  

 

Ograniczenie do 30 km/h

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ - Wypadek na Bielanach. Sąd zadecydował o areszcie dla kierowcy bmw

 

Wskazał, że po pierwsze należy rozważyć wprowadzenie ograniczenia prędkości w okolicach szkół do 30 km/h.

 

Po drugie - surowiej karać drogowych przestępców. Podkreślił, że ktoś, kto z premedytacją i wielokrotnie łamie przepisy, powinien ponosić surowszą karę, niż osoba złapana pierwszy raz. Jako granicę wzrostu wysokości kar zaproponował przekroczenie połowy limitu punktów karnych. 

 

- Policja dostanie dodatkowe narzędzia i niezbędne wyposażenie - dodał szef rządu. 

 

 

"Sprzeciw wszystkich Polaków"

 

Wcześniej we wtorek prezes Rady Ministrów odniósł się do śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych w Warszawie, który - jak wskazał - poruszył opinię publiczną w całej Polsce.

 

"Statystyki dotyczące liczby kolizji na polskich drogach, a przede wszystkim ofiar tych wypadków budzą sprzeciw wszystkich Polaków" - napisał Morawiecki. Dodał, że zmiany w przepisach są potrzebne. Dodał, że wynika z nich poważna polityczna deklaracja: "koniec z piractwem drogowym".

 

ZOBACZ: "Państwo lekceważy temat". Protest na ul. Sokratesa, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku

 

 

ZOBACZ: Żona 33-latka, który zginął pod kołami bmw zabrała głos. Apeluje do rodziców

msl/hlk/ wp.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie