Tragiczny wypadek w pobliżu lotniska w Pyrzowicach. Jedna osoba zginęła

Polska
Tragiczny wypadek w pobliżu lotniska w Pyrzowicach. Jedna osoba zginęła
Facebook/Bedzin112
W wypadku uczestniczyły ciężarówka i dwa samochody osobowe

Prawdopodobnie dopiero w środę po południu przywrócony zostanie ruch na odcinku drogi ekspresowej S1, łączącym węzeł drogowy w Podwarpiu z portem lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Rano w czołowym zderzeniu z ciężarówką zginęła tam 43-letnia kobieta. Policja wytyczyła objazd.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jadącego w kierunku Pyrzowic TIR-a z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka kią sportage - poinformował oficer prasowy policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki.

 

Kierująca kią 43-letnia mieszkanka jednej z miejscowości powiatu będzińskiego zginęła na miejscu. Kobieta wracała z pracy do domu. 

 

W wypadku uczestniczył też jadący za kią opel astra, który wypadł z drogi. Kierowcy nic się nie stało. Nie ucierpiał również kierowca ciężarówki. W środę przed południem trwały policyjne czynności z jego udziałem. Jeżeli potwierdzi się, że to on jest sprawcą wypadku, mężczyzna może usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

 

 

Facebook/Bedzin112
Facebook/Bedzin112

 

Droga S1 w Mierzęcicach została zablokowana w obu kierunkach. Początkowo służby drogowe oceniały, że utrudnienia potrwają mniej więcej do 9. rano. Obecnie wszystko wskazuje na to, że droga w tym miejscu zostanie odblokowana dopiero w godzinach popołudniowych.

- Przewrócony TIR nadal leży w rowie; do czasu jego wyciągnięcia droga na tym odcinku pozostanie zamknięta. Czynności mogą potrwać jeszcze kilka godzin - powiedział przed południem kom. Łotocki.

 

Służby przeprowadzają szczegółowe oględziny miejsca wypadku, z udziałem prokuratora. Prawdopodobnie zlecona będzie też sekcja zwłok ofiary tragedii.

 

Wyznaczony został objazd równoległą do trasy S1 drogą krajową nr 78. To tzw. stara droga do lotniska, łącząca Siewierz z Tarnowskimi Górami. Dojazd do portu lotniczego jest także możliwy od strony autostrady A1.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie