Spór o Tuska w "Polityce na Ostro". "Pupilek Merkel, sojusznik Putina"

Polska
Spór o Tuska w "Polityce na Ostro". "Pupilek Merkel, sojusznik Putina"
Polsat News

- Donald Tusk się skompromitował w Europie i nawet chociaż jest pupilkiem Angeli Merkel, to nikt go tam nie chce - stwierdził w "Polityce na Ostro" poseł Janusz Kowalski (Solidarna Polska, klub PiS). Jak dodał, Tusk był "najbardziej prorosyjskim premierem". - Najwięcej rosyjskiego węgla po 1989 roku do Polski sprowadził rząd PiS - odpowiedział mu Waldemar Sługocki (PO).

- Czy wybierzecie Donalda Tuska, Małgorzatę Kidawę-Błońską czy Klaudię Jachirę na kandydata na prezydenta, to jest wasza decyzja - mówił Kowalski w kierunku Sługockiego. - Jest oczywiście tak, że PO ma problem z Tuskiem - dodał.

 

Zdaniem posła PiS, szef Rady Europejskiej "skompromitował się w Europie". - Nawet chociaż jest pupilkiem Angeli Merkel, to nikt go tam nie chce - stwierdził.

 

Kowalski ocenił również, że Tusk jest "najbardziej prorosyjski premier RP w XXI w.". - Chyba nawet przebijał Leszka Millera - dodał.

 

- To jest największy sojusznik Władimira Putina. W 2010 roku chciał uzależnić Polskę od rosyjskiego gazu. To była właśnie twarz Donalda Tuska - stwierdził poseł PiS.

 

ZOBACZ TEŻ: "Dziurawa dętka". Woś o zapowiadanej książce Tuska

 

WIDEO: Fragment programu "Polityka na Ostro".

  

 

"Co z wrakiem tupolewa?"

 

Sługocki z KO odpowiedział, że "najwięcej rosyjskiego węgla po 1989 roku do Polski sprowadził rząd PiS". - Przejęcie huty w Częstochowie przez rosyjskiego biznesmena, do tego także doprowadził rząd PiS - dodał.

 

- Co się stało z wrakiem smoleńskim? Pan minister Macierewicz, który miał niezwykle drogą podkomisję deklarował, że natychmiast, następnego dnia, kiedy PiS przejmie stery polskiej władzy, będzie wrak tupolewa w Polsce. Do dziś go nie ma. Panie pośle Kowalski, bardzo proszę o powagę i bardzo proszę nie rzucać oskarżeń bez pokrycia, ponieważ myślę, że jest pan niewiarygodny w tym przekazie - stwierdził Sługocki.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie