Pijany kierowca cinquecento uciekał przed policją. Zatrzymał go dopiero strzał

Polska
Pijany kierowca cinquecento uciekał przed policją. Zatrzymał go dopiero strzał
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Badanie trzeźwości wykazało w organizmie zatrzymanego kierowcy ponad 2 promile alkoholu

Pijany kierowca Fiata Cinquecento, który popełnił wykroczenie drogowe i nie zatrzymał się do kontroli, uciekał we wtorek po południu przed policją w Imielinie (woj. śląskie). Zatrzymał go dopiero, oddany w powietrze, strzał z policyjnej broni.

- Policjant ruchu drogowego usiłował zatrzymać Fiata Cinquecento do kontroli w związku z popełnionym wykroczeniem. Kiedy kierowca nie zatrzymał samochodu, funkcjonariusz podjął pościg, cały czas dając mężczyźnie świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania - relacjonowała oficer prasowa policji w Bieruniu asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk.

 

Gdy uciekający fiat uderzył w zaparkowany przy drodze pusty samochód, kierowca porzucił swoje auto i zaczął uciekać pieszo. Nadal nie reagował na wezwania ścigającego go policjanta. Zatrzymał się dopiero, gdy funkcjonariusz strzelił w powietrze ze służbowej broni palnej.

 

ZOBACZ: Pijany kierowca wjechał w nastolatków

 

Ponad 2 promile alkoholu

 

Badanie trzeźwości wykazało w organizmie zatrzymanego kierowcy ponad 2 promile alkoholu. Okazało się też, że - decyzją sądu - nie może on prowadzić samochodu.

 

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje, ma usłyszeć zarzuty jazdy po pijanemu, złamania zakazu prowadzenia auta, spowodowania kolizji oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki przed policją, za co może grozić do pięciu lat więzienia.

 

Policjant chciał zatrzymać kierowcę z powodu złamania przepisów na przejeździe kolejowym - prawdopodobnie mężczyzna wjechał na przejazd przy zamykających się szlabanach.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie