Zabił swojego kota. Grozi mu do trzech lat więzienia

Polska
Zabił swojego kota. Grozi mu do trzech lat więzienia
Policja Lubuska
37-latek przyznał się do zabicia swojego kota.

Policjanci z Iłowej (Lubuskie) zatrzymali 37-latka, który zabił swojego kota. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do trzech lat więzienia – poinformował w poniedziałek Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

- Dzisiaj usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia. 37-latek przyznał się do zarzuconego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze – powiedział Szlachetko.

 

Zarzucone mężczyźnie przestępstwo z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz nawiązką w wysokości od tysiąca do 100 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt.

 

ZOBACZ TEŻ: Nastolatek za namową 86-latka zastrzelił trzy szczeniaki. Film trafił do internetu

 

Szlachetko dodał, że nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. - Każdy kto widzi, że zwierzęciu dzieje się krzywda powinien to zgłosić na policję. Reakcja służb będzie natychmiastowa i skuteczna - zapewnił policjant.

 

Zgłoszenie o zabiciu zwierzęcia przez właściciela wpłynęło na policję w minioną sobotę. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zapukali do drzwi 37-latka. Mężczyzna nie zaprzeczał, że uśmiercił swojego kota i wskazał miejsce, gdzie go zakopał. Zwierzę zostało zabezpieczone do badań weterynaryjnych.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie