Dziennikarz "Rzeczpospolitej" zginął w wypadku. Miał 53 lata

Polska
Dziennikarz "Rzeczpospolitej" zginął w wypadku. Miał 53 lata
KPP w Żyrardowie
Auto Wojciecha Romańskiego zderzyło się czołowo z ciężarówką

Wieloletni dziennikarz "Rzeczpospolitej" Wojciech Romański zginął w wypadku samochodowym nieopodal Mszczonowa (woj. mazowieckie). 53-latek był redaktorem działów ekonomicznego i motoryzacyjnego. W tym samym czasie w pobliżu doszło też do drugiego wypadku.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 50 między Mszczonowem a Grójcem ok. godz. 3:00.
 
Według wstępnych ustaleń policji, kierujący seatem 53-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.
 
PRZECZYTAJ: Zginął, bo wjechał autem pod pociąg. Wystarczyła chwila nieuwagi
 
"Kierowcy, którym był nasz ceniony 53-letni dziennikarz Wojciech Romański, niestety nie udało się uratować" - napisała redakcja "Rzeczpospolitej".
 
 
Drugi wypadek tej samej nocy
 
Kilka kilometrów dalej tamtej nocy doszło również do drugiego wypadku. 45-latek kierujący renault, ok. godz. 3:30, uderzył w zawracającą ciężarówkę.
 
W wyniku tego zdarzenia on oraz towarzysząca mu 35-letnia pasażerka doznali obrażeń i zostali przewiezieni do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 
 
Policjanci zaapelowali do wszystkich kierowców o ostrożność. "Tym bardziej że zbliża się czas wyjazdów związanych ze Świętem Zmarłych i ruch na drogach będzie zdecydowanie większy" - ostrzegli.
wka/ polsatnews.pl, rp.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie