Atak na obywatela Indii w Gorzowie Wlkp. i na Pakistankę w Krakowie

Polska
Atak na obywatela Indii w Gorzowie Wlkp. i na Pakistankę w Krakowie
Lubuska Policja
Zatrzymana ws. ataku 24-latka nie przyznaje się do winy.

Gorzowscy policjanci zatrzymali 24-letnia kobietę podejrzaną o napad i znieważenie na tle narodowościowym 31-letniego obywatela Indii. Kobieta miała najpierw używać wobec niego słów obraźliwych, a następnie uderzyć i zabrać saszetkę z pieniędzmi - poinformował w poniedziałek Mateusz Sławek z lubuskiej policji. Z kolei w Krakowie młody mężczyzna zaatakował Pakistankę, której usiłował zerwać hidżab.

Zgłoszenie o tym incydencie policja otrzymała w miniony piątek. Obcokrajowiec miał zostać zaatakowany na ul. Kolejowej w Gorzowie. Policjanci ustalili, że sprawcą była kobieta.

 

- Początkowo używała ona wobec niego słów wulgarnych i znieważała na tle narodowościowym. Miała skłaniać 31-latka do opuszczenia terytorium Polski. W pewnym momencie uderzyła mężczyznę w twarz i gdy ten upadł, zabrała mu saszetkę z pieniędzmi w kwocie 500 euro, po czym uciekła – powiedział Sławek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Staranował przechodniów samochodem. Myślał, że to muzułmanie

 

Nie przyznaje się do zarzutów

 

Pokrzywdzony z obrażeniami twarzy trafił do szpitala, a policjanci szybko wytypowali podejrzaną. Kilka ulic dalej zauważyli kobietę, która na ich widok próbowała ukryć się w jednym z mieszkań. Została jednak zatrzymana.

 

24-latka została przesłuchana i przedstawiono jej zarzut rozboju oraz znieważenia na tle narodowościowym. Do tych zarzutów się nie przyznaje.

 

Jak zapowiedział Sławek, policja oraz prokuratura będą wnioskować o jej tymczasowe aresztowanie. Przestępstwa, o które jest podejrzana, są zagrożone karą do 12 lat więzienia.

 

Próbował zerwać hidżab

 

Z kolei w Krakowie 20 października doszło do ataku na 39-letnią obywatelkę Pakistanu. Kobieta jechała wieczorem tramwajem nr 18. Podszedł do niej młody mężczyzna i prawdopodobnie zaczął ją obrażać. Kobieta zrozumiała jedynie polskie przekleństwa.

 

- Kiedy wychodził z tramwaju, przytrzymał drzwi swojemu koledze, który także zwrócił się do kobiety, a później próbował zerwać jej z głowy hidżab. Chusta przyczepiona była szpilkami, zsunęła się więc do połowy twarzy - podinspektor Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

39-latka z pomocą dziennikarza zawiadomiła policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z tramwaju, ale szukają także świadków zdarzenia i apelują o pomoc.

 

WIDEO: Pakistanka zrozumiała polskie przekleństwa, czuła, że jest obrażana

 

  

zdr/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie