Kuriozalne zatrucie biathlonowej mistrzyni świata

Świat
Kuriozalne zatrucie biathlonowej mistrzyni świata
Wikipedia Commons/ Marcus Cyron
Mistrzyni świata w biathlonowej sztafecie i wicemistrzyni w sprincie Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold

Mistrzyni świata w biathlonowej sztafecie i wicemistrzyni w sprincie Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold musiała nagle przerwać zgrupowanie we włoskiej Anterselvie i wrócić do kraju po ciężkim zatruciu... krowimi odchodami.

- Podczas wyczerpującego biegu potknęłam się i upadłam całą siłą w coś miękkiego i śmierdzącego, pokrytego cienką warstwą śniegu. Miałam otwarte usta i poczułam jakby nagle wypełniły się czymś w rodzaju lasagne, które jadłam dzień wcześniej, lecz szybko zrozumiałam, że były to krowie odchody. Na drugi dzień bardzo źle się poczułam, wymiotowałam, miałam biegunkę i gorączkę, a przez kolejne dwa byłam wręcz nieprzytomna - powiedziała biathlonistka po przylocie do Oslo.

 

CZYTAJ też: Kiedyś lekarstwo, dziś śmiertelne zagrożenie. Lasy Państwowe ostrzegają przed pospolitą rośliną

 

Przerwane treningi

 

Norwescy lekarze stwierdzili silne zatrucie pokarmowe, biegaczka przerwała treningi i na razie znajduje się na ścisłej diecie.

 

- Sezon już niedługo się zaczyna, więc każdy dzień takiej niedyspozycji może wpłynąć na formę, lecz myśląc o powodach mojego zatrucia to może według starych przysłów przyniesie mi szczęście - dodała zawodniczka.

 

23-letnia Norweżka uważana jest za wielki talent i już w swojej krótkiej seniorskiej karierze zdobyła złoty medal w sztafecie i srebrny w sprincie podczas tegorocznych mistrzostw świata w Oestersund.

 

W tej szwedzkiej miejscowości 29 listopada rozpocznie się 43. edycja biathlonowego Pucharu Świata, która zakończy się 22 marca w Oslo.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie