Znaleziono zwłoki kobiety zmarłej w swoim mieszkaniu 15 lat temu

Świat
Znaleziono zwłoki kobiety zmarłej w swoim mieszkaniu 15 lat temu
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ MabelAmber
Po śmierci męża kobieta żyła samotnie, utrzymując kontakt z wąskim gronem osób

W jednym z madryckich mieszkań policja odnalazła zwłoki kobiety zaginionej przed 15 laty. 78-latka zmarła w 2004 r. po zasłabnięciu w toalecie własnego mieszkania w dzielnicy Ciudad Lineal. Po śmierci męża żyła samotnie, utrzymując kontakt z wąskim gronem osób.

Zwłoki kobiety samoistnie zmumifikowały się, przez co nie wydzielały odoru typowego dla rozkładającego się ciała - pisze w piątek dziennik "El Mundo". Policyjni eksperci sądzą, że do rzadkiego procesu doszło dzięki odpowiedniej wilgotności i wentylacji w pomieszczeniu, w którym znajdowało się ciało.

 

PRZECZYTAJ: Największe na świecie badania nad egipskimi mumiami w Otwocku

 

Nie prowadzono poszukiwań zaginionej

 

Choć sąsiedzi wielokrotnie informowali policję oraz lokalnych urzędników o tajemniczym zaginięciu emerytki, ale żadna z instytucji nie podjęła działań służących ustaleniu miejsca pobytu kobiety.

 

We wtorek funkcjonariusze policji podjęli próbę otwarcia mieszkania 78-latki po kolejnym zgłoszeniu jednego z krewnych. Otwarcie apartamentu nie powiodło się jednak, gdyż w wewnętrznej części zamka znajdował się pozostawiony przez właścicielkę klucz.

 

W otwarciu mieszkania pomogli strażacy, którzy weszli przez okno na pierwszym piętrze bloku w Ciudad Lineal.

 

To drugie w tym roku przypadek znalezienia zmumifikowanych zwłok seniorki w Madrycie. W kwietniu policja odkryła w jednym z mieszkań w dzielnicy Salamanca ciało zmarłej w 2014 r. 83-latki.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze