Wykoleiły się wagony dwóch pociągów towarowych

Polska
Wykoleiły się wagony dwóch pociągów towarowych
Zdj. ilustracyjne, fot. Wikipedia Commons/ zgnews
Wagony "otarły się o siebie". Nikomu nic się nie stało

Na szlaku Suchedniów - Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne - Bukowno jadącego z przeciwnej strony – poinformował w środę rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Do zdarzenia doszło w nocy ok. godz. 1.00. w miejscowości Berezów. Siemieniec przekazał, że wagony "otarły się o siebie". Zapewnił, że nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska. Teren został zabezpieczony. Służby techniczne rozpoczęły działania, wprowadzono zmiany w komunikacji.

 

Rzecznik podał, że powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ, ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Zderzenie tramwaju z autokarem. Kierowca usłyszał zarzut, sąd nie zastosował aresztu

 

Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych – obowiązuje honorowanie biletów.

 

Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku Łączna - Suchedniów. W miejscowości Berezów nieprzejezdny jest przejazd kolejowo-drogowy. Zatrzymane składy blokują skrzyżowanie. Na miejscu działają służby techniczne.

Jeszcze w środę planowane jest przywrócenie przejazdu po jednym torze.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie