Niemal 80 proc. Polaków za zajęciami z edukacji seksualnej w szkole

Polska
Niemal 80 proc. Polaków za zajęciami z edukacji seksualnej w szkole
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Większość badanych twierdzi, że odpowiedzialność za uświadamianie dzieci spoczywa przede wszystkim na rodzicach

Chociaż to rodzice mają być głównym źródłem wiedzy o seksie, w szkole powinny być zajęcia związane z edukacją seksualną – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM.

W środowym wydaniu gazety podano, że 79,4 proc. badanych uważa, że w szkole powinny być zajęcia związane z edukacją seksualną. 46,5 proc. opowiedziało się, by były prowadzone od podstawówki, a 32,9 proc. od szkoły średniej.

 

Jednocześnie większość badanych była zdania, że odpowiedzialność za uświadamianie dzieci spoczywa przede wszystkim na rodzicach. Uważa tak 60 proc. badanych. Dla prawie 30 proc. ankietowanych główną odpowiedzialność ponosić powinna szkoła. Wszyscy byli zgodni, że dzieci nie powinny czerpać wiedzy od rówieśników czy z internetu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Początek strajku włoskiego nauczycieli. "Czasy wolontariatu się skończyły"

 

Gazeta zauważa, że Polacy pytani przez IBRiS są przekonani, że antykoncepcja i nauka o współżyciu seksualnym nie jest namawianiem do seksu. Ponad 68 proc. ankietowanych ocenia, że takie lekcje nie zachęcają do przedwczesnego rozpoczęcia życia płciowego. Jedna piąta (ok. 20 proc.) uważa, że mogą być taką zachętą.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie