Prezydent Krakowa wystąpi w spektaklu. Zagra... ministra wojny

Polska
Prezydent Krakowa wystąpi w spektaklu. Zagra... ministra wojny
PAP/Łukasz Gągulski

Jacek Majchrowski zagra ministra wojny w spektaklu „Król Maciuś Pierwszy” w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. Prezydent Krakowa nie wystąpi osobiście na deskach sceny, ale na projektorze – tak jak pozostali ministrowie w przedstawieniu reżyserowanym przez Piotra Siekluckiego. Premiera odbędzie się w sobotę.

- Ministrowie są żywymi uczestnikami spektaklu. Wchodzą w interakcję z aktorami występującymi na scenie - powiedziała we wtorek Karolina Purłan, odpowiedzialna za kontakt z mediami w Teatrze Nowym Proxima.

Jak podkreśliła, trudne byłoby angażowanie prezydenta miasta do każdego przedstawienia, stąd pomysł na wcześniejsze nagranie i jego integrację z akcją na scenie.

 


Oprócz Jacka Majchrowskiego widzowie zobaczą na projektorze m.in. Jerzego Stuhra – jako ministra edukacji, Jana Peszka - jako ministra sprawiedliwości, Andrzeja Grabowskiego - jako ministra kultury i dziwactwa narodowego. Wszyscy ministrowie pojawiać się będą jednocześnie kilka razy na po kilka minut. - Tworzą radę ministrów, otaczają Maciusia ze wszystkich stron - opisywała Purłan.

Osobiście na scenie wystąpi Karol Miękina - jako król Maciuś Pierwszy i m.in. Michał Misza Czorny - jako Felek.

Spektakl jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla widzów dorosłych.

O występie Majchrowskiego w "Królu Maciusiu Pierwszym" na podstawie powieści Janusza Korczaka informowały wcześniej krakowskie media.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie