Polka mistrzynią świata w dekorowaniu tortów. Z wykształcenia jest filozofem

Świat
Polka mistrzynią świata w dekorowaniu tortów. Z wykształcenia jest filozofem
Federazione Italiana di Pasticceria, Gelateria e Cioccolateria.

Jowita Woszczyńska okazała się najlepszą dekoratorką torów na odbywających się w Mediolanie Mistrzostwach Świata Cukierników. Polka pokonała 18 rywali z całego świata i zdobyła prestiżowy tytuł. Swój tort ozdobiła motywami zaczerpniętymi z polskiego malarstwa m.in. Jacka Malczewskiego i Władysława Ślewińskiego.

Pracująca w jednej z bydgoskich cukierni Jowita Woszczyńska wywalczyła złoty medal Cake Designers World Championship 2019.

 

"Niesamowite szczegóły, przepiękne malunki, rewelacyjne rzeźby, liczne nawiązania do symboli Polski - całkowite i bezbłędne wyczerpanie tematu konkursu" - tak skomentowano tort udekorowany przez Polkę na stronie Expo Sweet. 

FIP Federazione Internazionale Pasticceria Gelateria Cioccolateria

 

Mistrzowskie zastosowanie niezliczonych technik dekoratorskich miało sprawić, że jeden z jurorów wzruszył się do łez, oglądając tort ozdobiony przez Jowitę Woszczyńską. Sędzia stwierdził, że "nie ma drugiego tak pięknego i wzruszającego dzieła cukierniczego na świecie".

 

Na torcie pojawiły się motywy malarskie. Wyróżniały się obrazy Jacka Malczewskiego "Dziewczynka przy studni" oraz Władysława Ślewińskiego "Czesząca się".  

 

Drugie miejsce na mistrzostwach organizowanych przez Federazione Italiana di Pasticceria, Gelateria e Cioccolateria zdobyła Włoszka Manuela Taddeo, a trzecie Peruwianka Mónica Muñante.

 

Przed dwoma laty była trzecia

 

Jowita Woszczyńska jest z wykształcenia filozofem. Ale zawodowo związała się z cukiernictwem - z ogromnymi sukcesami. Była już wielokrotnie nagrodzona na konkursach. Przed dwoma laty na Mistrzostwach Świata w Mediolanie zajęła trzecie miejsce.

 

Bydgoszczanka jest prywatnie mamą dwojga dzieci. Pasjonuje ją malarstwo oraz sztuka.

 

grz/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze