Kraków nie zamierza sprzedać Kościołowi działek, o które wystąpił abp Jędraszewski

Polska
Kraków nie zamierza sprzedać Kościołowi działek, o które wystąpił abp Jędraszewski
PAP/Łukasz Gągulski
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

Władze miasta w ogóle nie rozważają sprzedaży Kościołowi działek, o wydzielenie których w piśmie do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego wystąpił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek.

Chodzi o działki na terenie po dawnym Motelu Krak w pobliżu Ronda Ofiar Katynia. W pobliżu powstało niedawno nowe, duże osiedle. Abp Jędraszewski w piśmie do prezydenta zwrócił się o - wydzielenie działki na cele budowy kościoła w rejonie ulicy Wizjonerów - o łącznej powierzchni ok. 25 arów oraz o umożliwienie dojazdu do niej poprzez ustanowienie służebności. Treść pisma ujawnił w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców oraz miejski radny Andrzej Hawranek.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Australijczyk w Balicach z fałszywymi banknotami

 

- Nie rozważamy sprzedaży Kościołowi wskazanych działek, ponieważ są one objęte roszczeniami dawnych właścicieli – powiedziała Chylaszek. Dodała, że zgodnie z zapisami w księgach wieczystych działki te są własnością gminy i mogą być zagospodarowane – ma tam powstać park. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już nawet jego projekt.

 

W najbliższych dniach Urząd Miasta Krakowa ma przekazać kurii odpowiedź w tej sprawie.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie