Wypadek autokaru z polskimi turystami w Egipcie. Są ranni

Świat
Wypadek autokaru z polskimi turystami w Egipcie. Są ranni
Google Maps

W okolicach miejscowości Marsa Alam w Egipcie doszło do poważnego wypadku z udziałem autokaru wiozącego polskich turystów - rzeczniczka MSZ Ewa Suwara potwierdziła Polsat News informację o wypadku. Co najmniej cztery osoby zostały w nim ranne, a dwie mają być w stanie ciężkim.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 18. W autokar wiozący 16 polskich turystów z lotniska w Marsa Alam uderzyła jadąca z dużą prędkością ciężarówka.

 

Jeden z pasażerów skontaktował się z portalem TVP Info. - Kierowca autobusu zjeżdżał na prawo, starając się uniknąć zderzenia. Jednak w tylną część autokaru, w jego lewy bok uderzyła skrzynia ładunkowa wywrotki - relacjonował pasażer autokaru.  Polski turysta dodał, że najciężej ranne zostały osoby siedzące właśnie z tyłu autokaru po po lewej.

 

Cztery ranne ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Pozostali turyści zostali przetransportowani do jednego z hoteli. Polski konsul w Kairze jest z nimi w kontakcie, a także z biurem turystycznym. Ministerstwo Spraw Zagranicznych gromadzi informacje dotyczące zdarzenia. 


Według informacji TVP Info organizatorem wyjazdu jest firma TUI.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie