Katastrofa w kopalni złota. Wielka fala porwała robotników

Świat
Katastrofa w kopalni złota. Wielka fala porwała robotników
Rosyjskie Ministerstwo ds. Nadzwyczajnych

Nie wiadomo, co stało się z piętnastoma osobami, które w rosyjskiej kopalni złota porwała woda po zawaleniu się tamy. Trwają ich poszukiwania - podało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do trzynastu, a czternaście osób trafiło do szpitala. W rejonie katastrofy mogło znajdować się nawet dwieście osób.

Stacja telewizyjna Rossija 24 poinformowała, że troje rannych jest w ciężkim stanie i muszą być operowani, a 11 osób jest w stanie określanym jako "średniociężki".

 

Przerwanie jednej z trzech tam w kopalni w rejonie wsi Szczetinkino nastąpiło około godziny 2 czasu moskiewskiego. Potoki wody praktycznie zmyły dwa kontenery, w których mogło spać do 80 osób. W sumie w rejonie katastrofy znajdowało się około 200 osób.

 

Budowa tamy nie była zarejestrowana

 

Szef ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew polecił zwiększyć do 300 osób liczbę ratowników poszukujących zaginionych górników; obecnie grupa ta liczy 270 osób.

 

Gubernator Kraju Krasnojarskiego Aleksandr Uss powiedział, że według wstępnych danych nigdzie nie zarejestrowano oficjalnie budowy tamy o wysokości 5 m, która runęła w sobotę nad ranem. Według niego "budowę prowadzono z naruszeniem wszystkich norm, co w sytuacji znacznych opadów mogło doprowadzić do zniszczenia tamy".

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie