Niemowlę pod kołami busa. Wstrząsające nagranie

Polska
Niemowlę pod kołami busa. Wstrząsające nagranie
Polsat News/archiwum

Cofający bus najechał na 11-miesięczne dziecko, które stało na parkingu przy markecie w Szprotawie (woj. lubuskie). Zdarzenie nagrały kamery monitoringu. "Oglądając zapis monitoringu włos sam jeży się na głowie" - napisali lubuscy policjanci.

Do zdarzenia doszło 17 października rano na parkingu marketu w Szprotawie.


Kierowca busa prawdopodobnie nie zauważył niemowlęcia stojącego w pobliżu auta. Cofając, potrącił dziecko, które znalazło się pod jego przednim kołem. - Auto przejechało po nogach dziecka, zanim rodzice zdążyli do niego podbiec - przkazał rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.


Na nagraniu opublikowanym przez pościgi.pl widać, że w momencie zderzenia obok dziecka nie było opiekunów. Rodzice podbiegli do auta już po wypadku.

 

 

Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Dziecko śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do szpitala z podejrzeniem złamania nóg. Okazało się, że dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń, została w szpitalu na obserwację i dodatkowe badania.

 

Zobacz: 44 mandaty dla rodziców po szkolnym zebraniu

 

Na miejscu policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Badania wykazały, że rodzice i kierowca busa byli trzeźwi. Teraz śledczy będą dokładnie weryfikować całą sytuację.

 

prz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie