Australijczyk w Balicach z fałszywymi banknotami

Polska
Australijczyk w Balicach z fałszywymi banknotami
KWP Kraków

41-letni Australijczyk próbował w kantorze na terenie lotniska w podkrakowskich Balicach wymienić fałszywe dolary na polskie złotówki. Pracownica wezwała policję, która przeszukała bagaż mężczyzny. Znalazła w nim więcej podrobionych banknotów, nie tylko dolarów, ale także ukraińskich hrywien.

Pracownica jednego z kantorów na lotnisku w Balicach wezwała policję, gdy jeden z klientów próbował wymienić banknot, który ewidentnie był fałszywy.


Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol. Kobieta wskazała mundurowym obcokrajowca, który usiłował wprowadzić ją w błąd wręczając do wymiany imitację banknotu.

 

Pamiątkowe hrywny i dolary


41-letni Australijczyk został zatrzymany, a w jego bagażu policjanci znaleźli 73 imitacje (oznaczonych jako pamiątkowe) banknotów o nominale 200 hrywien oraz 79 imitacji banknotów studolarowych (również oznaczonych jako pamiątkowe).


Śledczy ustalili, że dwa dni wcześniej mężczyzna odwiedził inny kantor, również na terenie lotniska. W nim udało mu dokonać wymiany jednego "pamiątkowego" ukraińskiego banknotu (200 hrywien) na złotówki. Mężczyzna przekazał go kasjerce razem z wieloma innymi, autentycznymi banknotami.

 

ZOBACZ: Na lotnisku Chopina posłużył się kompletem sfałszowanych dokumentów


Australijczyk usłyszał zarzuty usiłowania oraz dokonania oszustwa, do czego się przyznał. Grozi mu kara więzienia do 8 lat.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie