Nie żyje trzeci saper ranny w wybuchu niewypału w Kuźni Raciborskiej

Polska
Nie żyje trzeci saper ranny w wybuchu niewypału w Kuźni Raciborskiej
Polsat News

Zmarł kolejny saper, który w zeszłym tygodniu został ciężko ranny w eksplozji niewybuchu w lesie w Kuźni Raciborskiej (woj. śląskie). Od tego czasu przebywał w sosnowieckim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary; trafił tam w skrajnie ciężkim stanie, który na wstępie oceniono jako zagrażający życiu. To trzecia śmiertelna ofiara tego zdarzenia.

Neurochirurg Wojciech Kaspera z sosnowieckiego szpitala mówił w ubiegłym tygodniu, że saper doznał "ciężkich obrażeń w zakresie twarzoczaszki oraz ciężkiego urazu czaszkowomózgowego".

 

Przeprowadzone badania, w tym tomografia komputerową głowy, wykazały, że "stan obrażeń w zakresie mózgowia i złamań podstawy czaszki jest stabilny".

 

- Pacjent jest leczony na oddziale intensywnej opieki medycznej. Rokowania są niepewne, stan bardzo ciężki, możliwy jest każdy scenariusz - powiedział wówczas Kaspera. 

 

Kondolencje po śmierci mężczyzny złożyło Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

"Ze smutkiem informujemy, że zmarł trzeci saper poszkodowany w eksplozji niewybuchu w okolicach Kuźni Raciborskiej. Żołnierz zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, im. św. Barbary w Sosnowcu. Łączymy się w bólu z bliskimi i przekazujemy wyrazy współczucia" - napisał resort na Twitterze.

 

 

Eksplozja podczas detonacji niewypału

 

W sosnowieckim szpitalu przebywa jeszcze jeden ranny żołnierz, jeden jest też wciąż hospitalizowany w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

 

8 października w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską gliwiccy saperzy mieli unieszkodliwić niewybuchy znalezione i zabezpieczone trzy dni wcześniej. 

 

W trakcie akcji doszło do eksplozji ładunków. Na miejscu zginęło dwóch żołnierzy, a czterech innych przewieziono do szpitali. Jeden z nich jeszcze w dniu zdarzenia po opatrzeniu opuścił rybnicki szpital o własnych siłach.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie