Martwy noworodek znaleziony w bagażniku motocykla. Aresztowano matkę dziecka

Polska
Martwy noworodek znaleziony w bagażniku motocykla. Aresztowano matkę dziecka
Polsat News

Ciało noworodka ukryte w bagażniku motocykla odnaleźli policjanci. Wcześniej, podczas wizyty u ginekologa, kobieta wyznała, że jej dziecko nie żyje. 35-latce postawiono zarzuty dzieciobójstwa i znieważenia zwłok. Przyznała się tylko do drugiego z nich. Twierdzi, że śmierć dziecka była nieszczęśliwym wypadkiem.

Mieszkanka podwrocławskiego Mirkowa tydzień temu zgłosiła się do ginekologa z problemami zdrowotnymi. Podczas badania lekarz zorientował się, że kobieta niedawno urodziła dziecko.

 

Podczas rozmowy 35-latka wyznała, że jej dziecko nie żyje. O sprawie została powiadomiona policja, która odnalazła zwłoki noworodka w garażu obok domu kobiety. Były ukryte w bagażniku motocykla.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: kopał grób dla córki, usłyszał głosy. Znalazł niemowlę pochowane żywcem

 

Według ustaleń "Gazety Wrocławskiej", która nagłośniła sprawę, kobieta mieszkała sama, ale dbała o ciążę. Dziecko urodziło się 27 września.

 

W trakcie przesłuchania kobieta tłumaczyła, że poród zaczął się nagle, gdy była w toalecie i przebiegał bardzo szybko. Według jej wyjaśnień noworodek spadł do muszli, uderzył się w głowę i zachłysnął woda.

 

Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi

 

Kobieta powiedziała, że nie wezwała pomocy, bo po tym co się stało była w szoku. Ciało dziecka ukryła w bagażniku stojącego w garażu motocykla.

 

Według "Gazety Wrocławskiej" sekcja zwłok dziecka nie wyjaśniła co było przyczyną śmierci. Nie da się więc jednoznacznie potwierdzić ani zaprzeczyć wersji przedstawianej przez matkę dziecka. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ: zwłoki noworodka w porzuconej torbie. Akt oskarżenia przeciwko matce

 

Kobieta została jednak aresztowana. Usłyszała zarzuty "dzieciobójstwa" oraz znieważenia zwłok dziecka. Przyznał się tylko do drugiego z nich. Za oba te przestępstwa grozi jej do siedmiu lat więzienia.

 

Matka dziecka zostanie przebadana przez psychologa. Koniecznie będą również dodatkowe badania ciała noworodka, które pomogą ustalić, czy dziecko urodziło się żywe i w jakich okolicznościach zmarło.

dk/msl/ "Gazeta Wrocławska", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie