Po kolizjach, zakorkowana trasa S86 od Katowic do Sosnowca

Polska
Po kolizjach, zakorkowana trasa S86 od Katowic do Sosnowca
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/jagaha
Ok. godziny 15.00 korek sięgał centrum Katowic.

Po kolizji i wypadku, do których doszło w środę po południu na trasie S86 w Sosnowcu, poważnych utrudnień powinni spodziewać się kierowcy podróżujący tą główną trasą ze Śląska do Zagłębia. Ok. godziny 15.00 korek sięgał centrum Katowic. Zakopianka była zablokowana po czołowym zderzeniu w m. Bańska Niżna.

Jak poinformowała rzeczniczka sosnowieckiej policji aspirant sztabowa Sonia Kepper, do pierwszego zderzenia paru samochodów na jezdni w kierunku Będzina i Dąbrowy Górniczej doszło w rejonie węzła trasy S86 z ul. Piłsudskiego; do drugiego – w rejonie następnego węzła, z ul. Grota-Roweckiego. Ogółem zderzyło się osiem pojazdów, jedna osoba została przewieziona do szpitala.

 

Jak przekazała policjantka, po tych zdarzeniach ruch na liczącej trzy pasy ruchu jezdni ekspresowej trasy S86 odbywał się tylko jednym pasem. W godzinach szczytu spowodowało to kilkukilometrowy korek, który około godziny 15.00 sięgał centrum sąsiednich Katowic.

 

Zakopianka zakorkowana

 

Do czołowego zderzenia samochodu osobowego z busem doszło w środę po południu na zakopiance w miejscowości Bańska Niżna. Po wypadku droga była całkowicie zablokowana.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Wypadek w Rakoniewicach. Tir wbił się w domy i i uszkodził przyłącza gazowe

 

- Pięć osób zostanie przewiezionych do zakopiańskiego szpitala. Na miejscu są karetki pogotowia. Policja wyznaczyła objazdy lokalnymi drogami przez Biały Dunajec i Szaflary. Najprawdopodobniej kierująca skodą zjechała na przeciwległy pas ruchu i doszło do czołowego zderzenia z busem - powiedziała rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

 

Busem podróżowało dziewięć osób z czego cztery skarżące się na dolegliwości trafią do szpitala. Trafi tam także kierująca osobową skodą.

Na miejscu wypadku grupa dochodzeniowa wyjaśnia okoliczności i przyczyny zdarzenia.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie