Zarząd PO podał "cztery kroki politycznej aktywności". Na pierwszym miejscu Senat

Polska
Zarząd PO podał "cztery kroki politycznej aktywności". Na pierwszym miejscu Senat
Polsat News
Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec

Wybór władz Senatu, wybór władz klubu Koalicji Obywatelskiej, kandydat na prezydenta, wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - to cztery kroki politycznej aktywności PO, które określił zarząd partii podczas środowego posiedzenia - poinformował dziennikarzy rzecznik partii Jan Grabiec.

W pierwszej kolejności PO ma zająć się sprawą wyboru marszałka Senatu. Jak podkreślił Grabiec funkcję tę powinien objąć kandydat opozycji.

 

- Opozycja ma większość w Senacie, więc w pierwszym kroku będziemy pracować nad powołaniem marszałka i wicemarszałków - zapowiedział.

 

Borusewicz będzie odpowiedzialny za rozmowy z partnerami i "stroną społeczną"

 

Za rozmowy z partnerami z PSL, Lewicy i "stroną społeczną" ma w imieniu PO odpowiadać wicemarszałek Senatu kończącej się kadencji Bogdan Borusewicz. Grabiec zapewnił zarazem, że nie eliminuje go to z grona kandydatów na marszałka izby wyższej.

 

- Kolejny krok to kwestia ukonstytuowania klubu parlamentarnego - zaznaczył rzecznik Platformy, który zauważył, że po wyborach klub ma szerokie spektrum polityczne.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: "Uzurpowanie sobie prawa do wskazania kandydata na marszałka Senatu to błąd"

 

Trzeci krok polityczny to - kwestia ustalenia trybu wyboru kandydata na prezydenta - w przyszłorocznych wyborach.

 

Wreszcie czwarty krok to wybory przewodniczącego PO. Jak poinformował Grabiec, zarząd uznał, że powinny się one odbyć - w statutowym terminie - czyli po upływie kończącej się w styczniu kadencji Grzegorza Schetyny.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie