CBA: zakończyła się kontrola oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

Polska
CBA: zakończyła się kontrola oświadczeń majątkowych Mariana Banasia
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk
Banaś ma siedem dni na zgłoszenie uwag do ustaleń kontroli

CBA zakończyło trwającą od kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa NIK Mariana Banasia. Trwają czynności pokontrolne. Banaś ma siedem dni na zgłoszenie uwag do ustaleń kontroli - poinformowało w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne.

"CBA zakończyło trwającą od 16 kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych Pana Mariana Banasia. Postępowanie obejmowało oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019. Obecnie prowadzone są czynności pokontrolne określone w art. 45 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w ramach których m.in. kontrolowany może złożyć zastrzeżenia do protokołu kontroli" - poinformowało CBA. Przywołany artykuł dotyczy podpisania protokołu i zastrzeżeń do niego.

 

Biuro podało także, że Banaś ma siedem dni "na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli oświadczeń majątkowych". Biuro zastrzegło, że "do chwili zakończenia czynności nie informuje o wynikach postępowania".

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Kancelaria Sejmu: dymisja Banasia nie wpłynęła

 

CBA kontrolowało oświadczenia majątkowe od kwietnia. Pod koniec września Banaś wystąpił do marszałka Sejmu o bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania kontrolnego CBA w sprawie jego oświadczeń majątkowych. Nastąpiło to po emisji programu, w którym podano, że Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w krakowskiej dzielnicy Podgórze, w której mieści się niewielki pensjonat oferujący gościom pokoje na godziny oraz że wynajem kamienicy o powierzchni 400 mkw. i dwóch mniejszych przynosi rocznie 65,7 tys. zł dochodu.

 

 

W reakcji na wyemitowany materiał Banaś złożył też pozew cywilny przeciwko TVN SA i reporterowi Bertoldowi Kittelowi. Domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty na cel społeczny.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie