Pożar hali produkcyjnej pod Warszawą. Trzy osoby poszkodowane

Polska
Pożar hali produkcyjnej pod Warszawą. Trzy osoby poszkodowane
Polsat News; Zdj. ilustracyjne
Kolejne zastępy jadą na miejsce

Wskutek pożaru hali produkcyjnej w Lipce (Mazowieckie) poszkodowane zostały trzy osoby, dwie z nich przewieziono do szpitala. Strażakom udało się opanować ogień. Trwa jego dogaszanie i rozbiórka budynku - poinformował we wtorek rzecznik komendy PSP w Wołominie kpt. Daniel Kwiatkowski.

Ogień pojawił się we wtorek po południu. Strażacy walczą z pożarem hali produkcyjnej o wymiarach 14 na 10 metrów i wysokości około 8 metrów. Pozostałe obiekty na terenie zakładu udało się im obronić. W akcji brało udział szesnaście zastępów straży.

 

Po opanowaniu pożaru trwa jego dogaszanie, które utrudniają m.in. stalowe elementy konstrukcji budynku, potrzebne są zatem prace rozbiórkowe. Jak przekazał kpt. Kwiatkowski, działania strażaków potrwają co najmniej do północy.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pożar w bloku. Zginął 70-letni niepełnosprawny mężczyzna

 

W pożarze ranne zostały trzy osoby, a jedna z nich jest poparzona. Opatrzył ją zespół ratownictwa medycznego i przetransportował do szpitala. Poszkodowany jest także jeden z pracowników zakładu, który usiłował ugasić pożar. Mężczyzna poczuł się gorzej ze względu na podtrucie dymem. Jego również przewieziono do szpitala. Trzecia osoba ranna została po tym - jak chcąc obejrzeć akcję gaśniczą - weszła na paletę i z niej spadła.

bas/dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie