Zobacz, czego Polacy oczekują od nowego rządu. Sondaż

Polska
Zobacz, czego Polacy oczekują od nowego rządu. Sondaż
Polsat News

Ochrona zdrowia to najważniejsze wyzwanie dla nowego rządu – wynika z sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. W sondażu ankietowani wskazali trzy obszary, o które w ich ocenie nowy rząd powinien zadbać przede wszystkim.

Dla 81,2 proc. badanych priorytetowa jest ochrona zdrowia. "To pokazuje, jakie znaczenie może mieć pakt dla zdrowia, pod którym w końcówce kampanii podpisali się politycy największych ugrupowań" - zauważa dziennik.

 

  

 

Polacy chcą poprawienia jakości edukacji

 

Kolejną sprawą jest polepszenie jakości edukacji, na którą wskazało 32,1 proc. respondentów, oraz sytuacja materialna seniorów - 26,9 proc. 20,6 proc. ankietowanych twierdzi, że nowy rząd powinien zadbać o zwiększenie płac, a 18,5 - ekologię i klimat.

 

Zobacz również: Szczepienia w aptece, uproszczone studia, czyli pomysły na służbę zdrowia. Debata wyborcza

 

Niska potrzeba bezpieczeństwa

 

Zgodnie z wynikami sondażu najniższy poziom wskazań - poza wyborem "Nie wiem/ Trudno powiedzieć" (1,1 proc.) - przypadł dla odpowiedzi postulującej wzrost miejsc pracy - 4,8 proc. Niski poziom odnotowano także w przypadku potrzeby bezpieczeństwa zewnętrznego (5 proc.) i wewnętrznego (5,7 proc.). To - jak czytamy - może sugerować, że Polacy nie czują się zagrożeni.

 

"Sondaż generalnie pokazuje, że dla Polaków najważniejsze są sprawy społeczne i ekonomiczne" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

msl/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie