Zamknął włamywacza w kontenerze i zadzwonił na policję

Polska
Zamknął włamywacza w kontenerze i zadzwonił na policję
Polsat News / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z warszawskiego Rembertowa zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Pokrzywdzony, kiedy zastał sprawcę w kontenerze budowlanym, zamknął go tam, a następnie wezwał policję - poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie jednej z budów przy ul. Chełmżyńskiej w Warszawie. - Policjantów z komisariatu w Rembertowie wezwał mężczyzna, który przyznał, że zamknął w kontenerze włamywacza - przekazała nadkomisarz Joanna Węgrzyniak.

 

Według informacji policji, od kilku dni poszkodowany stwierdzał włamania i kradzieże z terenu budowy. - Początkowo nie chciał niczego zgłaszać. Kiedy jednak pojawił się na miejscu i zastał sprawcę w kontenerze, zamknął go tam i wezwał patrol - dodała funkcjonariuszka.

 

Agregat prądotwórczy, przewody elektryczne

 

Policjanci zatrzymali 29-latka, który został przewieziony na komisariat. Na podstawie zgromadzonych dowodów, śledczy wykazali, że mężczyzna najprawdopodobniej dopuścił się trzech kradzieży z włamaniem i jednej kradzieży. - Jego łupem padały między innymi, agregat prądotwórczy, przewody elektryczne, akumulatory - tłumaczyła Węgrzyniak.

 

29-latek usłyszał cztery zarzuty, których dopuścił się w warunkach recydywy.

 

Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie