Wygrana PiS. Podano przybliżony termin ogłoszenia składu rządu

Polska

- Skład rządu poznamy w ciągu dwóch, trzech tygodni - poinformował w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami rzecznik rządu Piotr Müller. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie po godz. 12 rozpoczęło się spotkanie sztabu wyborczego, w którym udział biorą m.in. szef sztabu Joachim Brudziński oraz szef KPRM Michał Dworczyk. Sztab ma podsumować kampanię wyborczą.

Rzecznik rządu przed siedzibą PiS w Warszawie przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński w trakcie kampanii zapowiadał, że kandydatem na premiera będzie Mateusz Morawiecki.

 

Pytany o to, kiedy poznamy skład rządu, odpowiedział, że w ciągu dwóch, trzech tygodni. - W ciągu dwóch tygodni, tak obstawiam, dwa - trzy tygodnie to wszystko zajmie, jak standardowo przy powołaniu rządu - powiedział Müller.

 

"Dajcie państwo czas prezydentowi"

 

Dopytywany, czy wicepremierem może zostać lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, odpowiedział, że to będzie rozstrzygane przez PiS "niedługo".

 

- Dajcie państwo czas prezydentowi, żeby desygnował kandydata na premiera - mówił Müller.

 

Rzecznik rządu dziękował Polakom za głosy oddane na PiS. - Mamy rekordowy w historii Polski wynik i to w liczbach bezwzględnych i w liczbach procentowych - mówił.

 

Spotkanie podsumowujące kampanię

 

Müller zaznaczył, że jest zadowolony zarówno z wyniku PiS, jak i swojego indywidualnego wyniku, który - jak mówił - był drugim w okręgu.

 

W poniedziałek w siedzibie PiS po godz. 12 ma rozpocząć się podsumowujące kampanię wyborczą spotkanie sztabu wyborczego. Po posiedzeniu sztabu odbędzie się z kolei spotkanie kierownictwa partii.

 

PKW podała dane z blisko 91 proc. komisji wyborczych. Wynika z nich, że w wyborach do Sejmu PiS uzyskało - 44,57 proc., KO - 26,65 proc., SLD - 12,27 proc., PSL - 8,63 proc., a Konfederacja - 6,76 proc. - Końcowe wyniki wyborów będą najwcześniej po południu - zaznaczył z-ca przewodniczącego PKW S. Marciniak. Jak dodał, ostatni protokół powinien być wprowadzony najwcześniej ok. godziny 14-15.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie