Mariusz Golecki nowym Rzecznikiem Finansowym

Polska
Mariusz Golecki nowym Rzecznikiem Finansowym
Ministerstwo Finansów/ Twitter

Mariusz Golecki został powołany na urząd Rzecznika Finansowego - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Finansów.

"Minister Jerzy Kwieciński wręczył dr hab. Mariuszowi Goleckiemu, prof. UŁ powołanie na urząd rzecznika finansowego" - napisał Paweł Jurek, rzecznik resortu finansów.

 

"Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji" - zaznaczyło ministerstwo.

 

 

Kadencja poprzedniego Rzecznika Finansowego - funkcję tę piastowała Aleksandra Wiktorow - upłynęła 11 października. Stanowisko utworzono 4 lata temu, na mocy Ustawy z 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Poprzednikiem urzędu był Rzecznik Ubezpieczonych.

 

ZOBACZ: Niższa stawka podatku PIT

 

Kompetencje RF

 

Pierwsza kadencja Rzecznika Finansowego rozpoczęła się 11 października 2015 roku. Na mocy ustawy do kompetencji Rzecznika należy: reprezentowanie interesów klientów szeroko rozumianego rynku finansowego, w tym zakładów ubezpieczeń, banków, biur usług płatniczych, instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych, biur maklerskich, członków spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych i innych.

 

W piątek zarząd grupy Lotos poinformował, że Golecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie