Kosiniak-Kamysz: nie pozwolimy na żadną rewolucję obyczajową

Polska

- Będziemy stali na straży naszych wartości. Nie pozwolimy na żadną rewolucję obyczajową, ale też nie będziemy nikomu zaglądać za firanki. Nie będzie niebezpiecznych skrętów ani w prawo, ani w lewo. Taka Polska jest możliwa - powiedział po ogłoszeniu sondażowych wyników lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według badania KW PSL-Koalicja Polska zdobył 9,6 proc. głosów, co daje 34 mandaty.

Lider PSL podziękował wszystkim, którzy oddali głos na KW PSL- Koalicja Polska.

 

- Jeżeli te wyniki się powtórzą, to jest wielki mandat zaufania od naszych rodaków dla racjonalnego centrum - dla Koalicji Polskiej - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując sondażowe wyniki wyborów.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Korwin-Mikke: ja bym się w tej chwili nie cieszył, wstrzymajmy się z radością

 

- Już dziś zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do tworzenia jeszcze szerszego bloku, jeszcze szerszej Koalicji Polskiej, bo takie takie racjonalne centrum - ludzi przyzwoitych, umiarkowanych, ale oddanych ojczyźnie każdego dnia - jest po prostu bardzo potrzebne - mowił lider PSL. 

 

- Tutaj jesteśmy - tak jak byliśmy w tej kampanii - wspólnie, razem. I taka musi być Polska - z przywróconym braterstwem, oddaniem i serdecznością, szanująca poglądy każdego Polaka. Będziemy stali na straży naszych wartości. Nie pozwolimy na żadną rewolucję obyczajową, ale też nie będziemy nikomu zaglądać za firanki. Nie będzie niebezpiecznych skrętów ani w prawo, ani w lewo - powiedział. Jak dodał, "taka Polska jest możliwa".

 

ZOBACZ WIĘCEJ: "Oczekiwania na wyjątkową rolę Senatu są przesadzone". Miller o ewentualnej większości opozycji

 

- Będziemy czekać na oficjalne wyniki wyborów, ale już dziś można powiedzieć - dziesiątki, setki - myślę, że grupo ponad milion zaufało Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, zaufało naszym koalicjantom, zaufało liście nr 1 - ludziom przyzwoitym. Bardzo wam za to dziękujemy - dodał. 

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie