Pijany wyborca podarł karty do głosowania

Polska
Pijany wyborca podarł karty do głosowania
Polsat News
Mężczyzna "ostentacyjnie" zniszczył karty wyborcze

Pijany mężczyzna podarł wydane mu karty do głosowania w jednej z obwodowych komisji wyborczych w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Policja zatrzymała też mieszkańca gminy Opalenica (powiat nowotomyski), który wyniósł z lokalu wydaną mu kartę do głosowania.

Zastępca naczelnika wydziału prewencji nowotomyskiej komendy policji asp. sztab. Krzysztof Wyrwa powiedział, że mężczyzna, który podarł karty do głosowania w Nowym Tomyślu miał około 3 promili alkoholu w organizmie.

 

- Mężczyzna pobrał dwie karty do głosowania, do sejmu i do senatu, które następnie ostentacyjnie zniszczył w lokalu wyborczym – powiedział policjant. Dodał, że wobec pijanego będzie prowadzone postępowanie ws. wykroczenia.

 

Wyniósł kartę do głosowania

 

Kilka godzin wcześniej w jednej z miejscowości gminy Opalenica (pow. nowotomyski) jeden z wyborców wrzucił do urny kartę do głosowania do sejmu, ale wyniósł z lokalu wyborczego wydaną mu kartę z kandydatami do senatu.

 

- Czynności podjęte przez policjantów doprowadziły do tego, że karta została mu odebrana, zwrócona do lokalu wyborczego. Wobec mężczyzny będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze za złamanie przepisu kodeksu wyborczego – wyjaśnił Wyrwa.

 

Zgodnie z art. 497a znowelizowanego kodeksu wyborczego kto w dniu wyborów wynosi karty do głosowania poza lokal wyborczy podlega karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie