Pijani członkowie komisji wyborczych. M.in. w Warszawie i w Szczecinie

Polska
Pijani członkowie komisji wyborczych. M.in. w Warszawie i w Szczecinie
Polsat News
Lokale wyborcze są otwarte do godziny 21

Dwa przypadki dotyczące członków komisji będących po spożyciu alkoholu na warszawskiej Ochocie. - Potwierdzam, że otrzymaliśmy takie zgłoszenia - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. O pijanym członku komisji została także poinformowana policja w Szczecinie.

Przypadki dwóch nietrzeźwych członków dotyczą obwodowych komisji na Ochocie. Pierwsza z nich to obwodowa komisja nr 204, znajdująca się w Szkole Podstawowej nr 97 przy ul. Spiska 1, natomiast druga to obwodowa komisja nr 232 w prywatnej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Harfowej 2.

 

Jak powiedział nadkomisarz Marczak - jeden z członków przyszedł po alkoholu do pracy, ale jej nie rozpoczął, natomiast nietrzeźwość drugiego ujawniono w trakcie działania komisji.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Godło uderzyło wyborcę w głowę. Nietypowa sytuacja w lokalu wyborczym

 

W niedzielę od godz. 7 do 21 odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia wyborów. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.

 

Nietrzeźwy członek komisji wyborczej również w Szczecinie

 

Policja otrzymała zgłoszenie, że członek komisji wyborczej w jednej z komisji w Szczecinie jest pijany – powiedziała komisarz Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji. Jak dodała, okazało się, że człowiek ten jest nietrzeźwy. Policja wyjaśnia obecnie sprawę.

 

Na Pomorzu Zachodnim policja zarejestrowała kilkanaście wykroczeń związanych z trwającymi wyborami. To głównie zrywanie i zaklejanie plakatów wyborczych kandydatów. Policjanci ukarali mandatami kilka osób.

 

Pijana przewodnicząca komisji wyborczej. Miała ponad promil alkoholu

 

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 35-latka, która zgłosiła się w niedzielę rano do pracy jako przewodnicząca jednej z obwodowych komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim (Świętokrzyskie). Kobietę odsunięto od pracy w komisji.

 

- Dostaliśmy rano informację, że kobieta, która rano zgłosiła się do pracy w jednej z komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim, może być pod wpływem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta - przewodnicząca tej komisji - miała ponad promil alkoholu w organizmie - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Michał Kowalczyk.

Kobietę odsunięto od pracy w komisji, a obowiązki przejął jej zastępca. - Sytuacja nie wpłynęła w żaden sposób na pracę komisji i przebieg wyborów - dodał policjant.

 

W Lublinie, członkini jednej z komisji miała 1,2 promila alkoholu w organizmie

 

Zawiadomienie o podejrzeniu, że 59-letnia członkini obwodowej komisji wyborczej nr 121 w Lublinie jest pod wpływem alkoholu, wpłynęło na policję od członków tej komisji.


- Przybyli na miejsce policjanci zbadali trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma 1,2 promila alkoholu w organizmie - powiedziała Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed rozpoczęciem głosowania. 59-latka została odsunięta od prac komisji.

Kamola zapewniła, że nie miało to wpływu na przebieg głosowania.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie