Koń wszedł na piętro domu, inny utknął w bagnie. Pomogli strażacy

Polska
Koń wszedł na piętro domu, inny utknął w bagnie. Pomogli strażacy
PSP Pińczów

W niedzielę strażacy w Kijach (powiat pińczowski) w woj. świętokrzyskim pomogli sprowadzić konia, który wszedł na piętro w domu. Dzień wcześniej podobną interwencję zanotowali strażacy z Warszawy, którzy uwolnili konia, który utknął w jednym z bagien stołecznej dzielnicy Wawer.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie kpt Mateusz Tarka, ok. godz. 10. wpłynęło zgłoszenie o koniu, który wszedł na piętro budynku mieszkalnego. Strażak ocenił, że zwierzę prawdopodobnie nietypową wycieczkę zrobiło "z ciekawości".

 

Strażacy, poza dwoma zastępami ratowników, w interwencję zaangażowali weterynarza. - Działania polegały na sprowadzaniu konia z kondygnacji. Został zwabiony na dół pożywieniem - udało się go bezpiecznie wyprowadzić - opisywał Tarka.

 

Zwierzę należy do właściciela domu.

 

PSP Pińczów

 

 

Dzień wcześniej nietypową interwencję związaną z koniem zanotowali strażacy z Warszawy, którzy pomogli uwolnić zwierzę, które utknęło... w bagnie.

 

Jak wyjaśnił st. asp. Łukasz Płaskociński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 17. Do lasu w dzielnicy Wawer weszła kobieta z koniem. W pewnym momencie koń ugrzązł w okolicznym trzęsawisku. W akcję ratunkową zostali zaangażowani strażacy.

 

- Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia pojechaliśmy na miejsce i pomogliśmy uwolnić zwierzę - relacjonuje Płaskociński. Dodał, że strażacy wyciągnęli konia m.in. za pomocą lin. Po uwolnieniu zwierzęcia z bagna, zaopiekowała się nim jego właścicielka.

wka/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie