Godło uderzyło wyborcę w głowę. Nietypowa sytuacja w lokalu wyborczym

Polska
Godło uderzyło wyborcę w głowę. Nietypowa sytuacja w lokalu wyborczym
Zdj. ilustracyjne/PAP/Tomasz Gzell

W niedzielę w jednej z komisji wyborczych na warszawskiej Woli na mężczyznę, który przyszedł zagłosować, spadło godło, uderzając go w głowę. Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia - przekazał w niedzielę dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie Przemysław Niewiadomski. 

Do zdarzenia doszło w komisji obwodowej nr 283 w Warszawie, znajdującej się w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 przy ul. Zawiszy 13.

Jak potwierdził dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie, ze ściany spadło godło, które uderzyło w głowę jednego z wyborców, który przyszedł oddać głos. - Czekam na dokładniejsze informacje w tej sprawie - dodał.

 

PRZECZYTAJ: PKW podała dane o frekwencji w wyborach na godz. 12:00


Poinformował, że wyborca został na miejscu opatrzony, nie odniósł większych urazów. - Wyborca nie życzył sobie, żeby wzywać karetkę - dodał Niewiadomski.

W niedzielę od godz. 7 do 21 odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia wyborów. Jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania, cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 21.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze