Sprawdź, ile kosztuje organizacja wyborów. Astronomiczna kwota

Polska
Sprawdź, ile kosztuje organizacja wyborów. Astronomiczna kwota
Polsat News
Organizacja wyborów będzie kosztować blisko 225 mln zł

Krajowe Biuro Wyborcze przekazało, ile kosztować będzie przeprowadzenie niedzielnych wyborów do Sejmu i Senatu. Na organizację wyborów przewidziano kwotę 224 mln 724 tys. zł. Ponad 88 mln zł kosztować mają na diety dla członków obwodowych komisji wyborczych, blisko 36 mln zł zapłacono za druk kart do głosowania.

Dyrektor Zespołu Finansowego Krajowego Biura Wyborczego Agnieszka Gałązka przekazała, że w rezerwie celowej na 2019 r. dla KBW wydatki związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów do Sejmu i do Senatu określono na kwotę 236 mln 765 tys. zł.

 

Ostatecznie jednak w preliminarzu wydatków ujęto kwotę 224 mln 724 tys. zł. W zestawieniu ujęto też przeprowadzenie głosowania za granicą.

 

Członkowie obwodowych komisji wyborczych – dostają 350 zł zł diety, przewodniczący komisji - 500 zł, a ich zastępcy - 400 zł.

 

W lokalu wyborczym wyborcy otrzymają dwie jednostronicowe karty do głosowania. Na jednej karcie znajdą się listy kandydatów do Sejmu zarejestrowanych w danym okręgu wyborczym (w kolejności zgodnej z wylosowanymi numerami). Druga karta będzie zawierała nazwiska kandydatów do Senatu.

 

Już w niedzielę od godziny 19:50 w Polsat News i w internecie na polsatnews.pl wieczór wyborczy "Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019". Tuż przed 21:00 program będzie transmitowany również na głównym Polsacie. 

 

Tuż po zakończeniu głosowania zaprezentujemy szacunkowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego.

 

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie