Kolejne odejście z administracji Trumpa. "Chce mieć więcej czasu dla rodziny"

Świat
Kolejne odejście z administracji Trumpa. "Chce mieć więcej czasu dla rodziny"
PAP/EPA/LARRY W. SMITH
Lista osób, które zrezygnowały z pracy u boku Donalda Trumpa wydłuża się

Prezydent Donald Trump poinformował, że Kevin McAleenan, który od kwietnia pełnił obowiązki szefa resortu bezpieczeństwa krajowego, odchodzi z rządu. "Wykonał on wspaniałą robotę" - napisał w piątek wieczorem czasu lokalnego Trump na Twitterze.

"Po wielu latach pracy w rządzie chce on teraz przejść do sektora prywatnego i mieć też więcej czasu dla rodziny" - wyjaśnił Trump. Dodał, że następca lub następczyni McAleenana zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu. "Jest wielu wspaniałych kandydatów" - podkreślił prezydent.

 

Kevin McAleenan podziękował prezydentowi - oczywiście przez Twittera - i zapewnił, że pomoże w przekazaniu obowiązków swemu następcy.

48-letni McAleenan, który wcześniej był komisarzem ds. ochrony celnej i granicznej USA, w kwietniu przejął obowiązki sekretarza ds. bezpieczeństwa krajowego po Kirstjen Nielsen.

 

Rezygnacje z pracy w Białym Domu

 

Oficjalnie przyczyna jej odejścia nie została podana, ale - jak spekulowały media - prezydent nie był zadowolony z jej pracy, a zwłaszcza rosnącego napływu przez granicę z Meksykiem nielegalnych imigrantów z Ameryki Środkowej. Od czasu gdy obowiązki szefa tego resortu przejął McAleenan ich liczba wyraźnie spadła.

 

Kevin McAleenan jest ostatnim nazwiskiem na długiej liście osób, które odeszły lub zostały zmuszone do odejścia z administracji Donalda Trumpa. Miesiąc temu prezydent zwolnił swego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie