Chciał uniknąć zderzenia i spadł z motocykla. Zginął na miejscu

Polska
Chciał uniknąć zderzenia i spadł z motocykla. Zginął na miejscu
Polsat News; Zdj. ilustracyjne

48-motocyklista zginął w sobotę po południu na drodze wojewódzkiej nr 766 pod Pińczowem (Świętokrzyskie). Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna spadł z jednośladu podczas hamowania, chcąc uniknąć zderzenia ze skręcającym samochodem.

Jak poinformowałoficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie Damian Stefaniec, do wypadku doszło około godz. 14. przy wyjeździe z miasta w stronę Kazimierzy Wielkiej.

 

- Wyjeżdżający z Pińczowa kierowca osobowego seata podjął manewr skrętu w lewo w drogę prowadzącą do działek rekreacyjnych. Z naprzeciwka jechał hondą motocyklista. Doszło do zderzenia pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista podjął hamowanie i stracił panowanie nad motorem, z którego spadł. Jednoślad uderzył w samochód osobowy – opisywał Stefaniec.

 

48-latek kierujący motocyklem zginął na miejscu. Seatem kierował trzeźwy 71-latek, podróżował z pasażerką - obojgu nic się nie stało. Policja ustala wszystkie okoliczności wypadku.

 

Droga wojewódzka nr 766 jest całkowicie nieprzejezdna. Policjanci i strażacy kierują podróżujących na objazdy. Utrudnienia w ruch mogą potrwać jeszcze przez około 1,5 godz.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie