Wałęsa ponownie deklaruje poparcie dla PO. "Widząc problemy PSL chciałem im pomóc"

Polska
Wałęsa ponownie deklaruje poparcie dla PO. "Widząc problemy PSL chciałem im pomóc"
PAP/Radek Pietruszka

Popieram PO jako jedyną siłę polityczną, która może powstrzymać PiS – napisał na Twitterze Lech Wałęsa. Były prezydent dodał, że jego poprzednia deklaracja miała być pomocą dla zmagającego się z problemami PSL.

"Poparłem i popieram PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną, która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców z PiS. Nie atakowałem PO, natomiast wykazywałem jak doszło do popierania PiS. Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich poczynań" - napisał Wałęsa.

 


We wtorek Wałęsa deklarował poparcie dla prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Później usunął swój wpis z Facebooka. "Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; Proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka–Kamysza!" - napisał historyczny przywódca "S". Dodał, że nie może sobie wyobrazić, by "tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z »Jego zorganizowania« nie mieli miejsca w parlamencie". Później skasował wpis.

Dwa dni wcześniej Wałęsa na konwencji Koalicji Obywatelskiej mówił: "popieram was i będą na was głosował, nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami".

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie