Ranny wąż przed centrum handlowym. Pilnowali go ochroniarze

Polska
Ranny wąż przed centrum handlowym. Pilnowali go ochroniarze
Straż Miejska

Ochroniarze jednego z centrów handlowych na warszawskim Targówku natknęli się na małego węża z czerwonymi plamami, który leżał przy budynku - poinformowała stołeczna straż miejska. Zwierzę miało uszkodzone oko.

Na miejsce ochroniarze wezwali Ekopatrol straży miejskiej. - Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali pracowników ochrony pilnujących małego gościa. Wąż był mocno zmarznięty. Miał też ranne oko - powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z warszawskiej straży miejskiej.

 

Okazało się, że to niegroźny wąż zbożowy często występujący w prywatnych terrariach. - Prawdopodobnie był sprytniejszy od swojego opiekuna i udało mu się uciec - przekazał insp. Jabraszko.

 

"W radiowozie wąż od razu poczuł się lepiej"

 

Strażnicy ostrożnie przenieśli gada do specjalistycznego pojemnika. - W ciepłym wnętrzu radiowozu wąż od razu poczuł się lepiej. Został przekazany pod opiekę specjalistów z warszawskiego oddziału CITES - poinformował insp. Jabraszko.

 

Wąż zbożowy to gatunek z rodziny połozowatych. Ma niezwykle zróżnicowane ubarwienie. Najczęściej występujące to węże pomarańczowe lub rudo-brązowe z dużymi, nieregularnymi czerwonymi plamami. Zwykle dorasta do ok. 130 cm długości. Rekordowe osobniki osiągały ok. 180 cm. Węże zbożowe odżywiają się głównie gryzoniami i jaszczurkami, sporadycznie nietoperzami i ptakami

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie