Petr Cech stanie ponownie w bramce... tym razem hokejowej

Świat
Petr Cech stanie ponownie w bramce... tym razem hokejowej
Facebook/Petr Čech

Petr Cech, który po zakończeniu piłkarskiej kariery w czerwcu został doradcą w Chelsea Londyn, stanie ponownie w bramce. ale tym razem... hokejowej. 37-letni Czech najprawdopodobniej w niedzielę zadebiutuje w angielskim, trzecioligowym zespole Guildford Phoenix.

- Jestem zachwycony, że będę miał możliwość zagrać w barwach Phoenix. Mam nadzieje, że pomogę tym młodym chłopakom w zdobywaniu goli i realizacji celu pozostawionego przez władze klubu - odnoszeniu tak wielu zwycięstw, jak to będzie możliwe - powiedział były bramkarz Chelsea Londyn (2004-15), który bronił także barw Arsenalu Londyn (2015-2019).

 


Swoje umiejętności hokejowe sprawdzał i podnosił już latem podczas treningów z ekipą pierwszoligowego zespołu Guildford Flames.

- Po 20 latach kariery piłkarskiej i przerwy w "karierze" hokeisty to będzie wielka radość móc wyjść na lód. W hokeja grałem jako dzieciak i zawsze interesowałem się tym sportem - powiedział były piłkarz.

 


W słowach słynnego bramkarza nie ma nic dziwnego, bowiem w Czechach hokej jest sportem narodowym.

Na liście trofeów wywalczonych z Chelsea są m.in. cztery mistrzostwa Anglii oraz triumf w Lidze Mistrzów 2011/12 i w Lidze Europy 2012/13.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie